Read Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları by Emre Kongar Free Online


Ebook Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları by Emre Kongar read! Book Title: Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları
ISBN: 975140780X
ISBN 13: 9789751407801
The author of the book: Emre Kongar
Edition: Remzi Kitabevi
Date of issue: 2001
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 458 KB
City - Country: No data
Loaded: 1554 times
Reader ratings: 7.3

Read full description of the books:Sayın Emre Kongar; kitabını hiç okumadığım sadece tv den tanıdığım biri idi. Bana çok hitap etmediğini düşünüyordum. Aramızdaki yaş farkından belki de ama tarzı bana uzaktı. Ancak kitabın ne kadar çok sattığını gördüğümde, kitap hakkında yazılanları okuyunca ve konusu itibarı ile ilgimi çeken bir kitap olduğu için okumaya başladım. Kitaptan aldığım hazzı anlatamam. Çok güzel yazılmış, özenli, bilgi dolu, çok naif güzel bir mektuplar silsilesi. Kızlarının o yaşlarda neler yaşadığını ve kendilerinin ebeveynler olarak neler hissettiğini ve yaşadıklarını çok çok güzel ele almış. Bir bilim adamından beklenen çok güzel bir eser. Çok teşekkürler kitap için ve bu tarzı bana sevdirdiğiniz için. Ayrıca çok özür diliyorum önyargım ve yanlış düşüncem için. Kızları olanların mutlaka okuması gereken bir kitap.


Download Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları PDF Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları PDF
Download Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları ERUB Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları PDF
Download Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları DOC Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları PDF
Download Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları TXT Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları PDFRead information about the author

Ebook Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları read Online! Emre Kongar, 13 Ekim 1941’de İstanbul’da doğdu. Annesi Mesude Kongar Zapyon Kız Lisesi’nde ve Şişli Terakki Lisesi’nde felsefe öğretmenliği yapmıştı, babası İhsan Kongar da Pertevniyal Lisesi ve Şişli Terakki Lisesi’nin felsefe öğretmenlerindendi. Kongar, 1959’da Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin Maliye ve İktisat Bölümü’ne girdi. Buradan 1963’te mezun oldu. Başarılı bir öğrenci olan Kongar, 1964 yılında Birleşmiş Milletler’den kazandığı burs ile Michigan Üniversitesi Sosyal Çalışma Yüksekokulu’na kaydoldu. 1966’da okulu bitirdi ve master derecesine sahip oldu.
Öğrenim hayatını Amerika’da tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Kongar, Hacettepe Üniversitesi’ne akademisyen olarak girdi. Bir yandan da Nüfus Etüdleri Enstitüsü’nde çalıştı. Üniversitede Sosyal Çalışma Yüksekokulu’nu kurdu. Akademik anlamda yükselmeye devam etmek isteyen Kongar, “İzmir’de Kentsel Aile” konulu doktora tezini verdi ve doktor ünvanını aldı.

Akademik hayata 1972 yılında askerlik yapmak için ara veren Kongar, 1974’te Hacettepe Üniversitesi’ne geri döndü. 1976’da “Toplumsal Değişme Kuramları” tezi ile doçentlik ünvanını aldı. Aynı yıl Turizm ve Tanıtma Bakanlığı’nda başladığı danışmanlık görevini 1979’a kadar sürdürdü. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’nda da danışmanlık yaptı, Gençlik ve Spor Bakanlığı için bir proje hazırladı. Kültür Bakanlığı’nda da Kültür Yüksek Kurulu üyesiydi.

1981’de, “Atatürk ve Devrim Kuramları” tezi ile profesörlük ünvanını alan Kongar, 1983 yılında üniversiteden, askeri rejimin etkilerini protesto etmek amacıyla istifa etti. Bu sırada Hürriyet Gazetesi’nde danışmanlık yapmaya başladı. Ayrıca Amerika’da yayınlanan “International Journal of Sociology of Family” ve “American Journal of Political and Military Sociology” adlı dergilerin kurullarında da danışmanlık yaptı.

1987’de KAMAR adlı kamuoyu araştırma şirketini kurdu ve 1991’de buradaki görevinden ayrıldı. 1992 – 1995 yılları arasında Kültür Bakanlığı’nda Müsteşar olarak görev yaptı. 1992 yılıda kısa bir sure TÜSES’te genel sekreter olarak çalıştı.

1996’da akademisyen olarak geri döndüğü Hacettepe Üniveritesi’nden Yıldız Teknik Üniversitesi’ne atandı ve buradaki görevine 1997’de başladı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi’nde de öğretim üyeliği yaptı. Çeşitli gazetelerin ödül jürilerinde bulundu.

Kongar’ın aldığı ödüller şöyleydi; 1977’de “Türkiye’nin Toplumsal Yapısı” kitabıyla Türk Dil Kurumu Bilim Ödülü, 1979’da ”Toplumsal Değişme Kuramları ve Türkiye Gerçeği” kitabıyla Sedat Simavi Vakfı Sosyal Bilim Ödülü, 15 Ocak 1996'da Federal Almanya Devleti tarafından Üstün Hizmet Madalyası Büyük Liyakat Haçı, 1 Şubat 1996'da İtalya Devleti Commandatore Madalyası, 15 Şubat 1996'da Polonya Devleti Commandor Nişanı, 1998’de “21. Yüzyılda Türkiye” kitabıyla Aydın Doğan Sosyal ve Beşeri Bilimler Ödülü, aynı yıl Nokta Dergisi’nin Doruktakiler Ödülü ve İstanbul Üniversitesi Yılın İletişimcisi Ödülü, 2001’de “Kızlarıma Mektuplar” kitabıyla Marmara Üniversitesi En Beğenilen Kitap Ödülü, 2003’te Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nin En Beğenilen Yazar Ödülleri’ne layık görüldü.

Kongar, yazarlık yönüyle de öne çıkmış, onlarca kitap yazmıştır. En son 2006 tarihli “Tarihimizle Yüzleşmek” adlı kitabını çıkarmış, geniş kitleler tarafından büyük ilgi görmüştür. Şu anda bir televizyon kanalında Mehmet Barlas’la birlikte “Yorum Farkı” adlı tartışma programını sunmaktadır. Evli ve üç çocukludur.


Reviews of the Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları


FINLEY

The book has disappointed, little new, lots of water!

TOMMY

Compelling book!

MEGAN

Books are incredible magic that you can carry with you.

HARRISON

From disgust to delight!

EMILIA

This book is awesome!
Add a comment
Download EBOOK Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları by Emre Kongar Online free

PDF: kzlarma-mektuplar-yaamdan-satrbalar.pdf Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları PDF
ERUB: kzlarma-mektuplar-yaamdan-satrbalar.epub Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları ERUB
DOC: kzlarma-mektuplar-yaamdan-satrbalar.doc Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları DOC
TXT: kzlarma-mektuplar-yaamdan-satrbalar.txt Kızlarıma Mektuplar: Yaşamdan Satırbaşları TXT